Jak podziękować mamie?

Matka może zastąpić wszystkich, ale nikt nie może zastąpić matki!

Dzień ślubu to święto twoje i twojego narzeczonego – to chyba najbardziej oczywisty fakt! Jednak uhonorowanie pokoleń kobiet, od matki przez teściową, aż po babcię, doda mu specjalnego charakteru. Znajdziesz tutaj kilka inspiracji na temat tego, jak inne pary to zrobiły.

Jeśli chcecie, aby kobiety z rodziny zostały specjalnie uhonorowane, to bez wahania powinniście się zgodzić się na pewne tradycyjne elementy w trakcie tego pięknego dnia. A szczególnie w sytuacji, kiedy na przykład rodzina ze strony partnera wywodzi się z innej kultury.


www.pieknechwile.eu, www.videofilmowanie3d.pl

Swoją mamę, jeśli ma na tyle czasu, siły, chęci i możliwości, możesz poprosić o pomoc w przygotowaniach, proponując jej zajęcie się czymś konkretnym. Mama może na przykład samodzielnie przygotować drobne prezenty dla gości. Dzięki temu poczuje się ona potrzebna, a jest to bardzo ważne, gdyż właśnie jej pociacha wyfruwa z gniazda. Każda matka cieszy się szczęściem dziecka, lecz ślub może być dla niej ciężkim przeżyciem, gdyż jest to całkiem nowa sytuacja i w jej głowie mogą pojawiać się różne wątpliwości. Dlatego właśnie, tak ważne jest to, aby wiedziała, że jej potrzebujesz.

Niektórzy mają jakieś talenty, może twoja mama też ma? Ślub i wesele to rewelacyjna chwila do zaprezentowania go światu. Może potrafi świetnie szydełkować lub robić na drutach? W takim razie może stworzy jakiś niebieski element twojej ślubnej kreacji? A może jest dobra w szyciu i uszyje woreczki na upominki dla gości? Możliwości jest naprawdę mnóstwo!


www.pieknechwile.eu, www.videofilmowanie3d.pl

Masz już wybraną suknie? Jeśli nie to możesz poprosić o pomoc mamę! Jest ona twoją inspiracją modową? Jeżeli tak, to lepiej być nie mogło! Możecie razem spróbować zaprojektować wymarzoną kreacje. Być może udzieli wielu rad i pomoże tak dobrać krój, abyś wyglądała bajecznie. Dzięki temu spędzicie razem więcej czasu, a ty może oderwiesz na chwilę od wszystkich nerwów związanych z przygotowaniami.

Jeśli twoja rodzina naprawdę wiele dla ciebie znaczy i chcesz podziękować wszystkim, a nie tylko mamie, to mamy pewien pomysł. Ciekawą koncepcją jest stworzenie drzewka genealogicznego. Wyszukaj stare fotografie przodków i poproś gości o ich właściwe uszeregowanie. Wszyscy na pewno będą zaskoczeni.

Możecie też wykonać zdjęcie, oczywiście chodzi tutaj o pierwsze zdjęcie. Wówczas zapiszecie poprzez obiektyw aparatu najszczersze emocje. Po uroczystości możesz kupić, lub samodzielnie zrobić, ramkę i podarować takie zdjęcie mamie.


www.pieknechwile.eu, www.videofilmowanie3d.pl

Niestety nie każda Panna Młoda ma szczęście cieszyć się obecnością w tym dniu swojej mamy lub babci. Ważne, aby o nich nie zapomnieć. Może masz jakąś wyjątkową pamiątkę po nich, którą chciałabyś mieć przy sobie w dniu ślubu? Dzięki temu cząstka nich będzie cały czas z tobą.

Może kobiety z twojej rodziny mają jeszcze gdzieś schowane swoje suknie ślubne. Po niedużych przeróbkach można z nich zrobić przepiękną kreację, którą być może wykorzystają jeszcze twoje córki.

Często mamy jakąś pamiątkową biżuterie po swoich przodkach. Może masz broszkę po swojej prababci? Świetnym pomysłem jest to, aby wpleść ją do swojego bukietu ślubnego. Cudownie wyglądać będzie w połączeniu z nieco staromodnymi kwiatami. W taki sam sposób można wykorzystać także inne elementy biżuterii, których nie masz ochoty nosić bezpośrednio na siebie.

Masz suknie po mamie? Czasem może się tak zdarzyć, że suknia ślubna lub jej elementy, takie jak welon, niestety nie nadają się już do przeróbki i wykorzystania. Oczywiście to nic straconego! Możesz powierzyć komuś uszycie z nich na przykład eleganckiej torebeczki ślubnej. Dzięki temu wspomnienia nadal pozostaną blisko ciebie.

Przed ślubem możesz podarować mamie przepiękną haftowaną chusteczkę wraz ze specjalną wiadomością od ciebie. Idealnie sprawdzi się w momencie silnego wzruszenia, a jak już wiadomo, w takich sytuacjach mamy przeżywają ogromne emocje. Taka chusteczka będzie jej przypominać o tym dniu.

Czasem starsze osoby nie są już w stanie uczestniczyć w uroczystości, ponieważ na przykład ma ona miejsce zbyt daleko, lub stan osoby jest niezwykle poważny. W takim przypadku koniecznie wyślijcie do babci specjalną wiadomość, wiadomo, że to nie zastąpi jej obecności, lecz sprawi, że poczuje się ona bardzo ważna i będzie wdzięczna za pamięć.

Może twoja babcia piecze rewelacyjne ciasta? Jeżeli tak, to koniecznie poproś ją by to właśnie ona przygotowała słodkie podziękowanie dla gości. Babcia będzie szczęśliwa, że została w ten sposób doceniona. Możecie razem zapakować prezenty.

Istnieje jeden piękny zwyczaj, w Polsce nie do końca znany, bardziej popularny za oceanem. Chodzi o posadzenie w ogrodzie matki, już po ślubie, jakiejś rośliny. Jej zakwitnięcie każdego roku będzie mamie przypominało o całej uroczystości.

W ramach podziękowań dla mamy lub babci, możesz stworzyć kartkę, na której znajdą się wydrukowane zdjęcia z dzieciństwa i współczesności, możesz tam też zapisać różne wspomnienia, podziękowania, życzenia, cytaty.

www.pieknechwile.eu, www.videofilmowanie3d.pl

filmowanie Wieliczka,
filmowanie wesel Wieliczka,
fotograf i kamerzysta na wesele Wieliczka,
fotograf kamerzysta Wieliczka,
fotograf ślubny Wieliczka,
fotografia ślubna Wieliczka,
kamerzysta i fotograf na wesele Wieliczka,
kamerzysta na wesele Wieliczka,
kamerzysta Wieliczka,
kamerzysta ślubny Wieliczka,
videofilmowanie Wieliczka,
Wideofilmowanie Wieliczka