Jak zaplanować ślubny budżet?

W trakcie ustalania budżetu ślubnego najważniejsze jest to, by realnie spojrzeć na wszystkie koszty produktów i usług. Tym bardziej, że najprawdopodobniej jest to jedyny taki dzień w waszym życiu, więc na wielu sprawach związanych ze ślubem nie warto oszczędzać, aby uzyskać doskonały efekt końcowy. Trzeba też pamiętać, że często, co tanio to drogo, dlatego nie warto kierować się ceną, tylko, jakością. W dalszej części zobaczycie, na co zwrócić największą uwagę!

Jeżeli cena sukni ślubnej, którą kupujesz, nie ma opcji dodawania bezpłatnych zmian, to zdecydowanie powinnaś być gotowa na dodatkowe wydatki. Nie tyczy się to tylko kosmetycznych poprawek, lecz nawet bardziej drastycznych kosztów dopasowania danego modelu do twojej figury.

Musisz pamiętać o tym, że krawiectwo ślubne to niezwykle trudna dziedzina i nie każda krawcowa podejmie się przeróbek. Nie powinnaś też powierzać sukni komuś niezaufanemu, gdyż może się to skończyć wielką tragedią. Dlatego wybierz się do specjalisty, z którym na przykład współpracuje wybrany przez ciebie salon sukien ślubnych. Licz się jednak z tym, że taka przyjemność raczej nie kosztuje mało.

Chyba każda kobieta w takim dniu pragnie czuć się najpiękniejsza na świecie. Ślubne piękno to coś zupełnie innego, niż codzienne dbanie o swoją urodę. Jeśli chcesz mieć cudowną fryzurę i rewelacyjny makijaż, które idealnie będą wyglądać w obiektywie fotografa, to powinnaś oddać się w ręce specjalisty. Tutaj, tak samo jak w przypadku krawcowej, powinnaś poszukać kogoś, kto jest mistrzem w swojej dziedzinie.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że to nie zawsze jest jednorazowy wydatek – na przykład farbowanie, zabiegi regenerujące lub profesjonalną pielęgnację twarzy należy zaplanować na wiele tygodni przed ślubem. W tym przypadku również pozostaje ci skorzystanie z usług profesjonalistów, dzięki którym będziesz pewna swojego wyglądu w tym Wielkim Dniu.

Kiedy zdecydujecie się podpisać umowę z salą weselną, to powinniście dokładnie określić, co wchodzi w jej zakres. W niektórych przypadkach okazać się może, że za wszystkie dodatki musicie zapłacić dodatkowo. Chodzi na przykład o obrusy, wazony na kwiaty i inne elementy dekoracyjne. Czasami kosztuje nawet „wypożyczenie” odpowiednich nakryć, dlatego przedyskutujcie to wcześniej. Lepiej, żeby nie było potem przykrych niespodzianek.  

Dla wielu osób ciasto, a także tort weselny, powinno być przede wszystkim słodkie. Jednak to właśnie w wypiekach najmocniej wyczuwalna jest jakość użytych składników. Nie można tutaj pozwolić na najmniejszy błąd. Świeżość produktów ma pierwszorzędne znaczenie. Dochodzi do tego również strona wizualna.

Tort weselny musi się przecież pięknie prezentować, to chyba jest bardzo oczywiste. Jednak sam projekt wyglądu słodkiego kącika potrafi pochłonąć krocie, które nie zawsze są brane pod uwagę w budżecie, dlatego właśnie nie powinno się o tym zapominać. Jeżeli nie chcecie wydawać na tort wielkich pieniędzy, to równie dobrze możecie rozważyć zamówienie prostszego, ale niemniej urodziwego tortu.

Fotografia ślubna jest prawdziwym tematem-rzeką. Jedno jest pewne – nie warto na tym oszczędzać. Zdjęcia to przecież wspomnienia na papierze, które będą oglądały przyszłe pokolenia. Powierzenie tak ważnego zadania firmie o wątpliwej renomie, jest zdecydowanie złym pomysłem. W końcu fotografie ślubne to jedne z najważniejszych pamiątek z tego dnia. W tym przypadku zdecydowanie nie warto oszczędzać, a oddać się w ręce polecanego profesjonalisty.

Bardzo podobnie, jak w przypadku wyboru idealnego fotografa, jest również dobór firmy zajmującej się przygotowaniem filmu i zmontowaniem teledysku z tych wyjątkowych chwil. Nie dajcie się skusić być może atrakcyjnej ofercie cenowej, kamerzysty, który lata swojej zawodowej świetności przeżywał 20, a nawet 10 lat temu. Przecież wszystko idzie do przodu, łącznie z technologią, a wy możecie zyskać produkt, który zdecydowanie nie spełni waszych oczekiwań. Zobaczcie opinie w internecie, zapytajcie znajomych. Może ktoś z waszego środowiska ma taki film i teledysk? Obejrzyjcie, jeśli wam się spodoba to poproście o namiary.

Dodatkowe pieniądze, takie jak na poprawki sukni lub zabiegi upiększające, z pewnością należy uwzględnić w planowaniu. Wiele par młodych tego nie robi, a później pojawiają się problemy, gdy budżet się nie domyka. A przecież na taki dzień wszystko powinno zaplanowane być perfekcyjnie.

Artykuł napisany we współpracy z firmą pieknechwile.eu

wideofilmowanie Myślenice, kamerzysta Myślenice, fotograf ślubny Myślenice

http://www.slubnaglowie.pl/inspiracje/artykul/6-wydatkow-slubnych-ktore-moga-pochlonac-wiecej-pieniedzy-niz-wam-sie-wydaje