Kamerzysta Krzeszowice

Jak zorganizować obiad weselny?

Nie wszyscy marzą o weselu do białego rana, czasami decydują o tym względy finansowe, czasem po prostu niechęć do tego typu wydarzeń. Jedną z lepszych alternatyw w tym wypadku jest zaproszenie gości na uroczysty obiad weselny. Tutaj pokażemy, jak zorganizować takie przyjęcie.

Pary Młode planujące urządzić obiad weselny często zmagają się z wieloma dylematami, mają dużo pytań i wątpliwości, do najczęstszych z nich należą:

Jak zorganizować obiad zamiast wesela?

Ile osób powinniśmy zaprosić?

Jak goście zareagują na wieść o przyjęcie w takiej formie?

Ile czasu powinien trwać taki obiad weselny?

Czy goście nie będą się nudzić?

I wiele, wiele innych. Ale nic się nie martwcie, idealnie trafiliście! Postaramy się Wam trochę pomóc w zaplanowaniu takiego obiadu!

Wszystko, co nowe i mało spotykane wiąże się z dodatkowymi pytaniami, wątpliwościami i ogromnym stresem, bo przecież uroczysty obiad jest zdecydowanie czymś odbiegającym od tradycyjnego polskiego wesela.

Jeśli jednak taka forma przyjęcia weselnego najbardziej przypada nam to gustu, to nie powinniście rezygnować z tego zbyt pochopnie. Przy odrobinie wysiłku i pomysłu uda się zorganizować naprawdę rewelacyjną imprezę.

Organizację uroczystego obiadu weselnego najlepiej oddać w ręce dobrej restauracji, która ma już doświadczenie w przyjęciach tego typu. Wybierzcie miejsce przyjazne i elastyczne, którego obsługa znajdzie świetny pomysł na realizację waszych pomysłów i pomoże Wam w doprecyzowaniu wszelkich kwestii, co, do, których macie jakieś wątpliwości.

Świetnie sprawdzą się miejsca, które mają już w swojej ofercie organizację wesel, komunii, bankietów, ognisk itp. Posiadają kilka sal do wynajęcia (np. salę kominkową, taras itp.) i które mają malownicze położenie, np. nad jeziorem.

Jeśli zdecydujecie się na obiad zamiast wesela, to wybierzcie pięknie położoną restaurację z wieloma atrakcjami w okolicy.

Jeżeli chodzi o ilość gości, to nie istnieje z góry określona liczba, którą możemy zaprosić na obiad, a którą na wesele, trzeba tutaj, więc zdać się na swoją intuicję. Na obiedzie można gościć zarówno 20, 50, jak i 100 osób. Trzeba się liczyć tylko z tym, że im więcej gości zaprosicie, tym trudniejsze może być zapewnienie im odpowiedniej rozrywki.

W mniejszym gronie osób można liczyć na rodzinne rozmowy w przyjemnych restauracyjnych wnętrzach i to już powinno wystarczyć. Gdy gości jest więcej, warto zadbać przede wszystkim o ich usadzenie, bo przecież to rozmowy przy stole będą kluczową atrakcją przyjęcia. Można też pomyśleć o ciekawej oprawie muzycznej.

Reakcja gości na taką nietypową formę przyjęcia może budzić pewne obawy, ale nie dajcie się zniechęcić! Polskie wesela to tradycja, a z tym ciężko konkurować, więc musicie liczyć się z przeróżnymi reakcjami.

Ponieważ organizujecie to przyjęcie w dość nietypowej i raczej rzadko spotykanej formie, to możecie zaszaleć z oprawą muzyczną. Typowy zespół biesiadny i wodzirej mogą iść w odstawkę na rzecz muzyki z ulubionej płyty puszczanej w tle.

Jeśli to możliwe, to poproście obsługę, aby ustawili stoły w sposób, by znalazło się miejsce na jakiś miniparkiet. Zapewne raczej nie przewidujecie tańców na obiedzie, ale przecież nigdy nie wiadomo, jak na daną muzykę zareagują goście. Warto dać przyjęciu szansę na to, by spontanicznie potoczyło się własnym rytmem. Szczególną chęć do tańczenia i szaleństw przy czymkolwiek przejawiają dzieci, nie zabierajcie im, więc takiej możliwości. Możecie też zainwestować w oryginalną, kameralną oprawę muzyczną.

Jeżeli chodzi o czas trwania uroczystości, to tu również macie pełną dowolność. Zazwyczaj takie obiady weselne trwają około 5-6 godzin, np. od 18:00 do 23:00. Jeśli nie zapewniacie gościom noclegów, to nie powinniście zatrzymywać ich na zbyt długo, gdyż trzeba się liczyć z tym, iż muszą jeszcze wrócić spokojnie do domu.

Menu obiadowe będzie oczywiście uzależnione od czasu trwania przyjęcia, obsługa restauracji na pewno pomoże wam w doborze odpowiedniej ilości jedzenia. Obiad może składać się np. z trzech dań: zupa, danie główne i tort. Tort można zastąpić jakimś innym deserem. Jeżeli obiad potrwa dłużej to można podać jeszcze przystawkę. Możecie zapytać w restauracji o możliwość szwedzkiego stołu, to też będzie świetnym rozwiązaniem.

Na obiedzie weselnym na pewno zejdzie dużo mniej alkoholu niż na typowym weselu. Po pierwsze – trwa on krócej, po drugie – nie ma oczepin i zabaw z nagrodami, po trzecie – po tego typu przyjęciach zwykle nie organizuje się poprawin.

Możecie, więc spokojnie liczyć po 0,5 litra alkoholu na dorosłą osobę (np. butelkę wódki na mężczyznę, butelkę wina na kobietę), pamiętajcie, że jest to tylko propozycja, przecież każdy najlepiej zna swoich gości oraz ich preferencje i możliwości. Warto też pomyśleć o jakichś alkoholowych atrakcjach i zabawach.

Na waszym przyjęciu, które przybierze formę uroczystego obiadu atrakcje zapewne będą inne niż na tradycyjnym weselu.

Po pierwsze postawcie na świetną restaurację i przepiękną okolicę, postarajcie się, aby już samo jedzenie, np. charakterystyczne dla danego regionu, zaciekawiło gości, a otoczenie zachęcało do spacerów pomiędzy daniami i wzajemnej integracji z pozostałymi uczestnikami przyjęcia.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wpleść w tą uroczystość rzeczy typowe dla tradycyjnego wesela, jak urozmaicenie obiadu tradycyjnym pierwszym tańcem Młodej Pary czy uroczystym wejściem i krojeniem tortu weselnego.

Żeby złapać oddech po daniu głównym i deserze możecie zaprosić wszystkich weselników na wspólną sesję zdjęciową w plenerze. Dzięki temu zostaniecie uwiecznieni z każdym z zaproszonych i uzyskacie wspaniałą pamiątkę. Pamiętajcie o tym, aby następnie przesłać zdjęcia waszym gościom.

Jako, że nie jest to tradycyjna forma wesela, to musicie powiadomić gości o czasie i miejscu wydarzenia, ale także o tym, że impreza nie będzie typowym weselem, a uroczystym obiadem. Im więcej szczegółów udzielicie, tym lepiej.

Pamiętajmy, że przecież termin „przyjęcie weselne” jest zdecydowanie niejednoznaczny i dla jednych faktycznie będzie to obiad z muzyką, lecz inni mogą pomyśleć, że będzie typowe wesele do białego rana. Dlatego właśnie najlepiej będzie napisać wprost: „zapraszamy na uroczysty obiad”.

Jeżeli macie taką możliwość, to powinniście spróbować określić mniej więcej czas trwania imprezy, przewidziane atrakcje, kwestię noclegów, itd.

Goście na pewno zdziwią się nietypową formą naszej imprezy, ale dobrze doinformowani przybędą z świetnym nastawieniem, a to pozwoli Wam uniknąć wszelkich nieporozumień.

www.pieknechwile.eu

filmowanie Krzeszowice,
filmowanie wesel Krzeszowice,
fotograf i kamerzysta na wesele Krzeszowice,
fotograf kamerzysta Krzeszowice,
fotograf ślubny Krzeszowice,
fotografia ślubna Krzeszowice,
kamerzysta i fotograf na wesele Krzeszowice,
kamerzysta na wesele Krzeszowice,
kamerzysta Krzeszowice,
kamerzysta ślubny Krzeszowice,
videofilmowanie Krzeszowice,
Wideofilmowanie Krzeszowice

http://www.abcweselne.pl/przyjecie-weselne/obiad-weselny.html