Kamerzysta Wolbrom

10 ZASAD ŚLUBNYCH, KTÓRE POWINNA PRZESTRZEGAĆ KAŻDA MŁODA PARA

Jak powinny wyglądać przygotowania do ślubu?

Jak przy każdej ważnej uroczystości warto przestrzegać kilka reguł, które potrafią pomóc w planowaniu jak i ogarnianiu nawet największego bałaganu. Zasady mają ta zaletę, że są stałe i ich przestrzeganie może przynieść efekty. 

Po co zasady przy przygotowaniach przedślubnych?

Zasady oczywiście dotyczą obu stron i warto ich przestrzegać, aby najważniejszy dzień w życiu był udany i beztroski. Po pierwsze dla lepszej organizacji i w celu uniknięcia wpadki można zorganizować przedślubne spotkanie organizacyjne. Po drugie do zaproszenia na ślub nie powinno dołączać się listy prezentów. W końcu nie bierze się ślubu z ukochaną osobą dla prezentów. Jeśli chodzi o zaproszenia nie powinny one być wysyłane za pośrednictwem SMS-ów lub poprzez social media. Poza tym każda osoba powiadomiona o dacie jak i szczegółach wesela powinna być na nie zaproszona. W przypadku zaproszenia gościa z osobą towarzyszącą warto wpisać dane tej osoby, aby czuła się zaproszona do świętowania tak doniosłego wydarzenia. Dla uniknięcia niejasności powinno się dołączyć do zaproszenia kartki RSVP już w gotowej formie koperty lub kartki pocztowej z naklejonym znaczkiem. 
Warto także zainteresować się naukami przedmałżeńskimi dużo wcześniej przed ślubem, co pozwoli na lepsze zorganizowanie czasu. Niestety jako para młodych warto także zainteresować się przygotowaniem jedzenia i picia dla obsługi wesela. Już po fakcie, w przypadku gdy ktoś wysłał prezent warto wysilić się i wysłać podziękowania.
Dla panny młodej istotne jest także rozchodzenie weselnych butów tak, aby mogła spokojnie zatańczyć,co powinien uwiecznić film ślubny i jęcia ślubne. Kamerzysta i fotograf powinni ująć wszystkie najpiękniejsze chwile z dnia ślubu i o tym warto z nimi porozmawiać. 

Jak pozować do zdjęć?

Kolejnym ważnym elementem ślubu jest fotografia ślubna jak i wideofilmowanie. Warto wcześniej rozpytać o osobę, która sprawdzi się jako kamerzysta jak i fotograf ślubny. Kamerzysta weselny bez problemu może także przygotować piękne zdjęcia ślubne. Zdjęcia ślubne to pamiątka na całe życie. Ważna jest także wiedza jak pozować do fotografii. Przede wszystkim należy stanąć prosto i odsunąć ramiona do tyłu. Pozwoli to wysmuklić sylwetkę i dodać pewności siebie. 
Do zdjęcia warto trzymać głowę do góry, a bukiecik ślubny w dół, co pozwoli nadać sylwetce odpowiednich proporcji oraz rozświetli sylwetkę. Przed ślubem warto także przejść na dietę bez węglowodanów co pomoże uzyskać talii lepszego wyglądu. 

Jak dokonać wyboru fotografa?

Wybór odpowiedniego fotografa czy kamerzysty odpowiednio wcześnie jest ważny, gdyż oni także mają już zajęte terminy daleko w przyszłość. zarówno kamerzysta i fotograf to punkty na liście, które powinny być sprawdzone i zamówione tak wcześnie jak się tylko da. W końcu film ślubny pozostaje nam do końca życia. Dzięki temu bez problemu otrzymamy także jęcia ślubne. Przede wszystkim niczego nie można zostawić na ostatnią chwilę. Warto zawczasu przygotować dokumenty potrzebne do ślubu(dowody osobiste) i oczywiście obrączki.
Z kolei wideofilmowanie wymaga umiejętności i doświadczenia, dlatego warto o to dopytać kamerzystę. Kamerzysta weselny musi wiedzieć, co mu wolno, a czego nie powinno być na filmie. Fotograf ślubny także powinien znać zakres swoich możliwości, więc można z nim wcześniej porozmawiać i przekazać wytyczne dotyczące fotografii. Rada ta dotyczy wszystkich usługodawców, z którymi młoda para będzie miała styczność w trakcie wesela. 
Warto wziąć pod uwagę, że wielu fotografów czy kamerzystów działa według własnego schematu i jeśli młoda para ma odmienną wizję należy o tym powiedzieć przed uroczystością. 
Młoda para niestety nie powinna żadnych kwestii zostawiać na ostatnią chwilę. Fotografia ślubna musi odzwierciedlić wrażenia młodej pary i ich uczucie oraz wsparcie całej rodziny. 

O czym pamiętać w dniu ślubu?

W dniu ślubu należy obowiązkowo pamiętać o uśmiechu oraz dystansie do wszystkiego co się wydarzy w ten uroczysty dzień. Nie warto przejmować się wszelkimi wpadkami, które w przyszłości staną się rodzinnymi anegdotkami. 
Oczywiście nie można zapomnieć o oprawie muzycznej i świetnym wodzireju, o którego można rozpytać wśród znajomych. Zarówno zespół jak i wodzirej powinni mieć umiejętność rozbawienia całego towarzystwa nawet bez wspomagaczy(w postaci alkoholu). 
Obecnie można także zorganizować wesele bez alkoholu, gdzie alternatywą może być np. bezalkoholowe piwo, koktajle, lemoniady czy inne barwne napoje na bazie owoców. 

Jak rozwiązać problemy?

W sytuacji, gdy para młodych pracuje i nie ma czasu na wszystkie konieczne czynności powinna zastanowić się nad wynajęciem konsultantki ślubnej. Taka osoba zajmie się wszystkimi aspektami organizacji ślubu, a nawet wynegocjuje niższe stawki. W ten sposób młodzi zaoszczędzą czas, pieniądze oraz nerwy. 
Kolejny aspekt związany ze ślubem to podróż poślubna, która wcale nie musi mieć miejsca w ciepłych krajach. Obecnie modne są miejsca w naszych rodzimych kurortach. Najważniejsze jest, że odpoczynek będzie miał miejsce wspólnie. 
W przypadku wyboru fotografa ślubnego należy przede wszystkim ustalić jaki przeznaczymy budżet na jego usługi. Według ekspertów kwota na fotografa powinna odpowiadać około 10% budżetowi ślubu i wesela. Inwestycja taka pozwala cieszyć się latami zdjęciami z tak pięknego dnia. Najpierw warto poszukać fotografa wśród znajomych, którzy mogą popytać jeszcze swoich znajomych itd. Dobry fotograf nie powinien zbytnio przeszkadzać w czasie ślubu i wesela oraz w miarę szybko dostarczyć gotowe fotografie. Dodatkowo wizja fotografa powinna odpowiadać tej wyobrażonej przez młodą parę. Po ustaleniu kilku kandydatów na fotografa można ich sprawdzić w internecie. Poszukać opinii o nich jak i już wykonanych prac. 

Szczegóły współpracy z fotografem

Ważne jest także podpisanie umowy z wybranym fotografem, która ma chronić obie strony przed jakimikolwiek trudnościami. Z tego powodu alarmujące powinno być, gdy fotograf odmówi podpisania umowy. W trakcie rozmowy z fotografem powinno się go zapytać o to w ilu uroczystościach tego typu brał już udział, w jakim stylu wykonuje zdjęcia i czy pogodzi to z naszymi wymaganiami, czy posiada jakiś gotowy album z już wykonanymi pracami, czy posiada asystenta i czy związane są z tym dodatkowe odpłatności. Ważną sprawą jest również zapytanie o to jak długo trzeba czekać na gotowy już album, poza tym trzeba zapytać czy zdjęcia te będą dostępne w dedykowanym albumie w Internecie. Oczywiście należy także zapytać o to, czy posiada zgodę na fotografowanie w kościołach oraz ile i jaki sprzęt posiada. 
Umowa z fotografem dotyczy także sesji ślubnej. Obecnie pary młode wybierają raczej sesje fotograficzne w studio. Oczywiście warto zapytać o możliwość wykonania zdjęć plenerowych i o ich zaliczenie do umówionej ceny. Fotografa młoda para powinna wybrać razem przeglądając jego prace, rozmawiając z nim i przekazując swoje wyobrażenia. 
Należy pamiętać, że organizacja wesela to długi proces i warto o wszystko zadbać z dużym wyprzedzeniem, aby nie było stresu w tak ważnym momencie życiowym. 

Gdzie znaleźć dobrego fotografa?

Pomimo faktu, że wiele osób w dniu ślubu posiada aparaty i może nam zrobić zdjęcia, ale tylko profesjonalny fotograf ślubny przygotuje nam pamiątkę na całe życie. W wyjątkowej sytuacji można poprosić znajomych o zrobienie zdjęć w dniu ślubu, ale to także należy rozplanować z głową. Taka sytuacja pozwala nie wydać na fotografa ani złotówki. Jednakże warto wziąć pod uwagę, że za kilka, kilkanaście lat nikt nie będzie pamiętał jak to było, więc pozostają tylko zdjęcia. Warto wiedzieć, że dobry fotograf ma zarezerwowane daty na kilka miesięcy, a nawet rok do przodu. Często w dziedzinie fotografii ślubnej zlecenia są przyjmowane poprzez polecenie. W takiej sytuacji znamy już pracę danego fotografa i jego podejście do pracy. Można także przejrzeć magazyn Ragefinder, który ogłasza selekcję 30 obiecujących fotografów ślubnych. Są to już zawodowcy, z którymi należy się liczyć. Fotograf powinien przede wszystkim ująć na zdjęciu wyjątkowe chwile, a ma na to tylko jedną niepowtarzalną szansę. Często fotograf popada w rutynę i wykonuje zlecenia według określonego schematu, o czym należy porozmawiać z nim przed przekazaniem mu zlecenia. Warto postawić na fotografa z kreatywnym podejściem i doskonałym warsztatem w tej trudnej sztuce. Ślub to jeden z najpiękniejszych dni w życiu większości ludzi. Obecnie coraz bardziej popularne stają się zdjęcia w otoczeniu natury.

Artykuł przygotowany z firmą pieknechwile.eu Wideofilmowanie i fotografia ślubna Wolbrom

Wideofilmowanie i fotografia ślubna Wolbrom

Kamerzysta Wolbrom

Wideofilmowanie Wolbrom