CZY WARTO ROBIĆ SESJĘ NARZECZEŃSKĄ?

Jeszcze kilka lat temu sesja narzeczeńska nie cieszyła się w naszym kraju zbyt dużą popularnością. Dziś jednak, coraz więcej par decyduje się na jej wykonanie. Dlaczego warto razem z drugą połówką zrobić sobie tego typu zdjęcia? Odpowiedź – poniżej.

1. Szansa na oswojenie się z aparatem

Dla większości osób, sesja narzeczeńska to pierwsze spotkanie z profesjonalnym fotografem. Na początku mogą się one czuć skrępowane jego obecnością i mieć problem z pozowaniem, lecz z ujęcia na ujęcie przestaną bać się obiektywu, dzięki czemu perspektywa właściwej sesji ślubnej przestanie być dla nich stresująca.  Nic nie stoi na przeszkodzie by przekonać się, że i bez modelingowego doświadczenia jesteście mega fotogeniczni!
Możecie nie zdawać sobie z tego sprawy, ale szczerość i uśmiech zawsze dodają uroku zdjęciom i jeśli tylko będziecie autentyczni to będziecie mocno zaskoczeni tym jak dobrze wyglądacie na fotografiach.
Oczywiście będziemy Wam dawać kilka wskazówek jak się ustawiać  lub na co zwrócić uwagę podczas pozowania. Ale z pewnością nie będzie to nic trudnego. To my postaramy się aby wszystko się udało. Wy macie być sobą i dla siebie. I to zawsze pięknie wygląda.

2. Utrwalenie pięknej chwili

Sesja narzeczeńska służyć ma przede wszystkim utrwaleniu chwili, w której oboje jesteście zakochani,  piękni i wyjątkowi. Będzie to pamiątką na długie lata.

3. Możliwość poznania siebie na nowo

Wiele par decyduje się na wykonanie sesji zdjęciowej w miejscu, które kojarzy im się z pierwszymi randkami – ulubionej kawiarni czy pobliskim parku. To zatem doskonały moment, by powrócić wspomnieniami do tych romantycznych chwil, przeżyć je na nowo i przypomnieć, jak rodziło się to wyjątkowe uczucie. Sesja narzeczeńska jest również świetną okazją do odpoczęcia na chwilę od przygotowań ślubnych i spędzenia popołudnia w miłych okolicznościach. W przeciwieństwie do tradycyjnej sesji ślubnej, nie obowiązuje tu elegancki strój. Wręcz przeciwnie – najlepiej założyć na nią ubrania, w których czujemy się komfortowo. Ciekawym pomysłem na sesję narzeczeńską jest pokazanie naszych wspólnych pasji – jazdy na rowerze, gotowania czy chodzenia po górach.

4. Fotograf

Sesja narzeczeńska to możliwość poznania fotografa ślubnego i sposobu jego pracy. Obawiacie się czy się dogadamy, czy dobrze wybraliście, czy jest między nami  „chemia„, która pozwoli się Wam otworzyć i rozluźnić.
W końcu dobrze by było, abyście się przy nas czuli swobodnie i lekko. Czasami jesteśmy NAPRAWDĘ blisko Was! Nie mówimy, że to proste. W końcu ktoś spogląda jak się przytulacie, całujecie a czasem mówi nawet jak macie to robić! Ale w żadnym wypadku nie trzeba się tym zamartwiać. Sesja narzeczeńska to świetnie spędzony czas, do którego przykładamy ogromną wagę, abyście nie odczuli jej jako coś co musi się odbyć, a raczej jako przyjemny i niemal spontaniczny spacer. Ten czas spędzony razem pomaga rozwiać wszelkie wątpliwości i przełamać ewentualne bariery między nami. Nawet jeśli z miliona różnych przyczyn okaże się, że jednak nie będziemy Wam towarzyszyć na ślubie to nic nie stoi na przeszkodzie aby się poznać.

5. Luz

Taka sesja to też zazwyczaj o wiele lepsza zabawa niż tradycyjna sesja ślubna. Możecie być kreatywni i swobodni. W końcu cały ślubny stres jeszcze daleko przed Wami.

6. Sceneria

Od narzeczeńskiej sesji zdjęciowej przeważnie oczekujemy jednego: ma być pięknie i romantycznie. To jednak nie wszystko. Zadajcie sobie pytanie, co te zdjęcia mają o Was mówić. Pokażcie Waszą wyjątkowość – podzielcie się pasją i tym, co daje Wam prawdziwą radość. Pokażcie jak bardzo się kochacie.

Znajdźcie temat wokół czego fotograf zbuduje swą opowieść. Modnym rekwizytem jest zwykły koc lub szal, którym oboje możecie się owinąć.

Często wybieraną scenerią sesji narzeczeńskich są lasy i łąki. Może warto wybrać miejsce, w którym najlepiej się czujecie? Jeśli częściej niż na spacer do lasu chodzicie do kawiarni, zastanówcie się, czy to tam nie będzie Wam przypadkiem lepiej (zwłaszcza jeśli aparat fotograficzny Was onieśmiela). Na zdjęciach powinniście być Wy i Wasz świat.

7. Zabierzcie ze sobą swojego pupila!

Sesja narzeczeńska to idealny moment, aby zrobić kilka zdjęć na luzie i niekoniecznie powiązanych z Waszym ślubem. To idealna okazja do tego, aby spotkać się w normalnych okolicznościach, nawet ze swoim ukochanym zwierzakiem! To idealna pamiątka na lata i pełno uśmiechu

8. Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej?

Sesje narzeczeńską można w skrócie opisać jednym słowem – swoboda. Ubierzcie się tak, abyście czuli się swobodnie i komfortowo. Gorąco zachęcamy nasze pary do własnej kreatywności w tym względzie. Nie trzeba robić nic na siłę. Nie przebierać się w rzeczy, w których nie chodzimy na codzień albo malować się w sposób w jaki normalnie tego nie robimy. Ma być po prostu po Waszemu! Zatem jedyne co jest wymagane to zabranie ze sobą dobrych humorów i fajnego nastawienia. 

9. Nietypowy pomysł na dekorację lub prezent

 

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej można wykorzystać na wiele sposobów. Oto kilka z nich:

  • Użycie jako elementu zaproszeń czy kartek Save The Date, dzięki czemu zyskają bardziej osobistego charakteru
  • Stworzenie oryginalnych puzzli z prośbą o zostanie druhną/świadkiem
  • Posłużenie się nimi do dekoracji sali – tego typu fotografie umieścić można przy wejściu na salę, na tablicy prezentującej rozmieszczenie gości, na stołach razem z innymi dekoracjami czy przy fotobudce
  • Alternatywa dla klasycznego podziękowania dla rodziców w formie bukietu kwiatów czy słodkiego upominku – rodzicom podarować można na przykład jedno wybrane zdjęcie w formie wydruku wielkoformatowego czy całość sesji umieścić w cyfrowej ramce

 

 

tagi:

filmowanie Nowy Targ,  filmowanie wesel Nowy Targ,  fotograf i kamerzysta na wesele Nowy Targ,  fotograf kamerzysta Nowy Targ,  fotograf ślubny Nowy Targ,  fotografia ślubna Nowy Targ,  kamerzysta i fotograf na wesele Nowy Targ,  kamerzysta na wesele Nowy Targ,  kamerzysta Nowy Targ,  kamerzysta ślubny Nowy Targ,  videofilmowanie Nowy Targ,  Wideofilmowanie Nowy Targ