10 oryginalnych pomysłów na atrakcje weselne

Niebanalne atrakcje ślubne

Ślub i wesele to uroczystości, które dostarczają ich głównym bohaterom, jak również gościom wielu wzruszeń. Zaślubiny to jednak przede wszystkim radosne wydarzenie, dlatego po oficjalnej – i często stresującej części – przychodzi czas na zabawę. Przez wiele lat weselne zabawy miały ludyczny charakter i były dość rubaszne. To jednak się zmieniło. Obecnie organizowane na weselach atrakcje są oryginalne i przemyślane. Wynika to między innymi stąd, że przyszli małżonkowie nie tylko korzystają z takich usług, jak na przykład wideofilmowanie, ale powierzają organizację całej uroczystości profesjonalistom. Konsultant ślubny dba o to, by całe przedsięwzięcie przebiegało bez zakłóceń, ale jego rolą jest też troska o to, by przygotować atrakcje weselne. Pomysły na nie można czerpać z doświadczeń innych lub z wyobraźni. Ważne, by były odpowiednie do oczekiwań przybyłych na wesele gości. 

Obdaruj gości

Coraz bardziej popularnym i niezwykle miłym zwyczajem weselnym jest wręczanie prezentów przybyłym gościom. Upominki mogą być bardzo różne, ważne, żeby były spersonalizowane, czyli na przykład opatrzone karteczkami z imieniem i nazwiskiem obdarowanego. Takim prezentem-podziękowaniem mogą być na przykład urocze magnesy na lodówkę, w kształcie serca lub na przykład kwiatów. Cacka te mogą być ozdobione inicjałami młodych małżonków, a nawet datą ślubu, będą wtedy przez długie lata przypominały o tym miłym wydarzeniu. Może mniej trwałym, ale z pewnością bardziej działającym na zmysły prezentem, będą pachnące, kolorowe mydełka. Efektownie zapakowane, z wizytówką zawierającą imię i nazwisko obdarowanego, na pewno wywołają uśmiech na twarzy. Gościom weselnym można także sprezentować efektownie zapakowane czekoladki lub cukierkami, figurki aniołków, które mają przynieść szczęście, a nawet domowe konfitury, robione przez nowożeńców. Ważne, by prezenty te były dawane od serca i z pełnym przekonaniem. Prezenty dla gości to wyraz sympatii do nich, a jednocześnie podziękowania za przybycie na najważniejszą życiową uroczystość gospodarzy uczty. Takie atrakcje pozostaną na długo w pamięci, ale też wywołają uśmiech i wzruszenie na twarzy gości, czego nie powinien przeoczyć kamerzysta weselny. Ważne, by prezenty oddawały charakter uroczystości weselnych i były zgodne z ich motywem przewodnim. 

Śpiewać każdy może

Początki wesela są zwykle bardzo oficjalne – jeszcze nie wszyscy goście dobrze się znają, nie wydarzyło się nic, co by rozluźniło atmosferę. Goście starają się zachowywać dystyngowanie, by fotografia ślubna, na której się znajdą, wypadła elegancko i bez zarzutu. Jednak, gdy już towarzystwo nabierze nieco luzu i zmęczy się ciągłym jedzeniem lub tańcem, nadchodzi najlepszy moment na zorganizowanie karaoke. Dobrze, by na pierwszy ogień poszły osoby, które czują się doskonale w tego typu aktywności – ich zadaniem jest zachęcenie do udziału kolejnych, niezdecydowanych lub onieśmielonych gości. Aby karaoke wypaliło i na długo zapadło w pamięć, potrzebny jest odpowiedni prowadzący, który potrafi zachęcić i zmotywować do zabawy nawet najbardziej nieśmiałych. Ważny jest też odpowiedni dobór repertuaru – poziom trudności utworów powinien być zróżnicowany, by każdy znalazł coś dla siebie. Warto też wybrać piosenki z różnych lat, tak by i babcia mogła zaśpiewać swoją ulubioną piosenkę i nasz najmłodszy w rodzinie bratanek czy kuzyn. Karaoke to także moment, którego nie może przeoczyć fotograf ślubny – spontaniczne zdjęcia zawsze są tymi, które najlepiej oddają niezapomniane chwile, do których z pewnością zalicza się wesele.

Fotobudka – dobra zabawa i piękne wspomnienia

Bardzo popularną i lubianą atrakcją weselną jest fotobudka. Kto powiedział, że fotografia ślubna nie może być nieco szalona i niesztampowa? Fotobudka to z jednej strony sposób na zachowanie wspomnień z tego pięknego dnia, ale też dobra zabawa podczas uroczystości weselnych. Fotograf ślubny lub inna osoba organizująca fotobudkę ma ze sobą zwykle bardzo bogaty wybór zabawnych przebrań, masek i gadżetów. Mogą to być tabliczki z zabawnymi napisami, jak na przykład: Just Married czy krótkim WOW! Kolorowe o fantazyjnym kształcie okulary lub barwne wąsy na patyku, to tylko mała część gadżetów do fotobudki. Ta jedyna w swoim rodzaju sesja zdjęciowa może być tematyczna – pozujący do zdjęć goście weselni mogą się na przykład przebrać za grupę piratów, kobiety wykorzystując papierowe korony mogą się na moment zamienić w księżniczki a panowie przebrać na przykład za policjantów. Wybierając firmę zajmująca się wynajmowaniem fotobudek warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Jednym z nich jest tło, na którym będą wykonywane zdjęcia – najlepiej wybrać tę firmę, która ma je w ofercie – nie zawsze ściany w restauracji mają kolor, który pozwoli wykonać profesjonalne zdjęcia. Dobrze jest też zorientować się, jakie gadżety oferuje wynajmujący fotobudkę – im bogatsza oferta, tym ciekawszy efekt sesji zdjęciowej. Kamerzysta weselny często nieco deprymuje filmowanych gości, fotobudka wręcz przeciwnie. To sposób na rozluźnienie atmosfery, dobrą zabawę z przyjaciółmi czy rodziną. 

Zabawy dla najmłodszych

Wesele to uroczystość dla osób w każdym wieku. Zapraszamy na nie zarówno nestorów rodu, jak i rówieśników, a także dzieci. Dlatego atrakcje weselne powinny być dostosowane do osób reprezentujących różne pokolenia. Jak wiadomo, dzieci szybko się nudzą, więc warto szczególnie zadbać o atrakcje i zabawy dla nich. W tym celu najlepiej zatrudnić animatora, który ma bogaty repertuar zabaw i atrakcji dla najmłodszych. Mogą to być po prostu zajęcia plastyczne i kreatywne, podczas których dzieci dostaną kolorowanki, będą rozwiązywać krzyżówki i pokonywać labirynty. Atrakcje dla najmłodszych może przygotować także DJ, puszczając piosenki przeznaczone właśnie dla najmłodszych gości. Może to być okazja do zorganizowania miniturnieju tanecznego dla dzieci. Świetną zabawą może być też możliwość przebrania się w zabawne kostiumy. Dzieci mogą też stanąć do konkurencji z fotografem ślubnym i zrobić własne zdjęcia, wystarczy wręczyć im jednorazowe aparaty fotograficzne. Wykonane przez nich fotografie z pewnością będą niezwykle pomysłowe i niepowtarzalne. Sposobem na to, by dzieci nie nudziły się podczas przyjęcia jest też atrakcyjne udekorowanie kącika dla nich przeznaczonego – powinno tam być bardziej kolorowo niż na stołach dla dorosłych. W gorące dni można zorganizować zajęcia na dworze – puszczanie baniek mydlanych czy zabawa na trampolinie to atrakcje zawsze mile widziane przez najmłodszych. 

Zachowaj wspomnienia

Catering i wideofilmowanie to usługi niezbędne podczas każdego wesela, ale udana zabawa i niebanalne atrakcje weselne są nie mniej ważne. Sposobem na uchwycenie i zatrzymanie ulotnych chwil jest przede wszystkim fotografia ślubna, ale nie tylko. Wspaniałą pamiątką będzie także księga, do której goście weselni wpiszę życzenia dla pary młodej. Warto wybrać taką, która jest atrakcyjnie wykonana, by mogła nie tylko przywoływać wspomnienia, ale być ozdobą domu. Fotograf ślubny będzie miał ogromne pole do popisu podczas atrakcji, jaką jest wypuszczanie w niebo balonów z helem. To bowiem nie tylko zapierająca dech w piersiach atrakcja, która zapada w pamięć, ale też bardzo fotogeniczny happening. Mogą to być balony, które podczas wesela zdobiły salę lub zakupione specjalnie po to, by puścić je wolno. To atrakcja tania, łatwa do wykonania, a jednocześnie niezwykle widowiskowa. Podobną rolę spełni pokaz fajerwerków, który może być wspaniałym uwieńczeniem tego jedynego w swoim rodzaju wieczoru.
Ślub i wesele to wydarzenia, które nie mają sobie równych. Powinny być jak dobry film – wzruszać, ale też bawić, a przede wszystkim pozostać w pamięci na całe życie.