14 rzeczy, które musisz zrobić

 

14 RZECZY, KTÓRE MUSISZ ZROBIĆ NA 30 DNI PRZED ŚLUBEM

 

Pozostał tylko miesiąc do najważniejszego dnia w Twoim życiu. To czas, kiedy wszystkie sprawy zaczynają nakładać się na siebie. Co zrobić, żeby nie zwariować i w pełni bez obaw celebrować dzień ślubu?

Z pomocą przychodzi lista 14 rzeczy, które musisz zrobić na 30 dni przed ślubem. 

 1. Ostateczna liczba gości

Zdarza się, że któryś z zaproszonych gości odwołuje swoje przybycie nawet w dzień ślubu. Na to nie masz wpływu. Ważne jednak jest, aby ustalić ostateczną liczbę gości na weselu. Wykonaj telefony do zaproszonych gości i potwierdź ich obecność. 

 1. Pielęgnacja Day Spa

To Twój wielki dzień, każda Panna młoda chce wyglądać pięknie i reprezentacyjnie. Zarezerwuj więc terminy u kosmetyczki. Pedicure, manicure i depilacja to punkty obowiązkowe, każdej panny młodej. Jeśli nie chcesz biegać z miejsca na miejsce, wybierz kompleksowy salon spa, który oprócz relaksującego i odprężającego masażu zadba również o zabieg depilacji, manicure i pedicure.

 1. Makijaż i fryzura

Na miesiąc przed wielkim dniem ślubu zadbaj o to, aby wykonać makijaż i fryzurę próbną. Może się okazać, że to, co pięknie wygląda w katalogach i Twoich wyobrażeniach w rzeczywistości po prostu Ci nie pasuje. To ważne, aby zadbać o każdy najdrobniejszy szczegół. Nawet źle wykonana kreska na oku może zepsuć cały makijaż. A Ty będziesz czuła ogromny dyskomfort. Dobrze, jeśli znajdziesz czas na wykonanie dwóch przedślubnych prób. 

 1. Ostateczna przymiarka sukni

To chyba jeden z najważniejszych punktów do wykonania. Żadna z nas nie chciałaby wystąpić w za dużej, zbyt obcisłej czy niedokończonej sukience. Pamiętaj, że ciało kobiety zmienia się, nawet jeśli tego nie zauważamy. To, co było atutem sukienki w dniu jej zakupu, ostatecznie może już nim nie być. Dlatego też nie zapomnij o tym punkcie. To ostatnia szansa na dokonanie jakichkolwiek poprawek w ślubnej stylizacji. Oprócz sukienki pamiętaj o odpowiedniej bieliźnie, biżuterii i butach.

 1. Last day of freedom – Wieczór Panieński

Zwykle jest niespodzianką dla Panny młodej, organizują go druhny, świadkowa i przyjaciółki. Pilnie strzegąc tajemnicy do ostatniego dnia. W Twojej gestii leży jedynie pozyskanie informacji, jaki będzie stosowny strój do miejsca, w którym odbędzie się impreza oraz dokładna data i godzina wydarzenia. Resztą się nie przejmuj i baw się dobrze. W końcu to ostatni dzień na wolności. 

 1. Obrady okrągłego stołu czyli odpowiednie usadzenie gości

Często popełniany błąd przez nowożeńców to nieodpowiednie rozmieszczenie gości przy stołach. A to ważny aspekt udanego wesela. Nikt nie chce przecież, żeby ciotka Basia musiała siedzieć obok wujka Staszka, z którym nie rozmawia od 10 lat. W tym celu warto przejrzeć listę gości i usadzić ich mając na uwadze rodzinne niesnaski, i wszystkie inne czynniki, które mogłyby spowodować niemiłe niespodzianki na weselu.

 1. Winietki dla Gości

Możecie je przygotować sami, jednak jeśli zostało Wam 30 dni do ślubu, najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług drukarni. Z reguły można wybierać w gotowych wzorach, jednak jeśli macie własny projekt nic nie stoi na przeszkodzie, aby go zrealizować.

 1. Muzyka, wino i śpiew – zaliczki za usługi

Jeśli sama zajmujesz się organizacją całego wesela (nie wynajęłaś wedding plannera). Musisz uzbroić się w cierpliwość i stalowe nerwy. Przed Tobą kilkanaście spotkań, rozmów i kontroli planów od strony organizacyjnej. Czeka Cię spotkanie z florystką, kapelą, managerem restauracji i właścicielem hotelu (jeśli wesele będzie z noclegiem).

 1. Fotografia sposobem wyrazu

Zdjęcia to przepiękna i bezcenna pamiątka ze ślubu. Nie powierzyłabym uchwycenia w kadrze tych pięknych chwil przypadkowej osobie. Fotografia ślubna jest specyficzna ze względu na ważność i wyniosłość dnia ślubu. Dlatego dobry fotograf ślubny sprawi, że wasze ślubne fotografie będziecie podziwiać z szerokim uśmiechem na Twarzy. Wybór fotografa nie jest łatwy, jednak warto się do niego przygotować zdecydowanie wcześniej niż 30 dni przed ślubem. Wskazane jest sprawdzenie kilku fotografów, przed wyborem tego ostatecznego. Pamiętaj też, że ostatni miesiąc to czas na wpłatę zaliczki, ustalenie zakresu pracy fotografa i dopięcie szczegółów na ostatni guzik. To również czas, w którym fotograf ślubny może przygotować scenariusze ślubnej sesji i pomysły na niezapomniane zdjęcia. 

 1. Kamerzysta weselny

Wideofilmowanie to popularny element wesela i tak, jak fotografia ślubna będzie wspaniałą pamiątką na długie lata. Ważne jest, aby kamerzysta weselny był doświadczoną osobą. Nikt nie chce przecież przez 30 minut oglądać zbliżenia trawy czy krzesła (uwierz, takie rzeczy się zdarzają). Przy wyborze odpowiedniego kamerzysty weselnego, sprawa wygląda identycznie jak z fotografem ślubnym. Trzeba sprawdzić kilku kamerzystów i wybrać najlepszego. Pamiętaj też, że tani nie oznacza dobry. Na 30 dni przed ślubem z kamerzystą weselnym należy ustalić godziny jego pracy, zakres filmowania a także uiścić zaliczkę. Możesz też dodać sugestie od siebie (brzmi zabawnie), ale na przykład możesz wspomnieć, że nie chcesz oglądać przez 20 minut filmu pijanego wujka Janka. Oczywiście, sama wiesz najlepiej, czego nie chciałabyś oglądać na pamiątce ślubu. 

 1. Atrakcje weselne

Weselny klimat tak się zaczyna, jest biały welon a w nim dziewczyna..

Tą muzyczną nutą przystępujemy do sprawdzenia, jakie atrakcje weselne możesz wybrać (oprócz tych standardowych). 
Wideofilmowanie
Oprócz pamiątki filmu z uroczystości możesz wybrać tę formę, jako urozmaicenie zabaw weselnych zaproponowanych przez wodzireja. Mogą to być nagrane podziękowania dla rodziców, gości bądź historia waszej miłości przedstawiona w formie zabawnego skeczu. 
Fotobudka
To dość nowoczesny pomysł, który cieszy się powodzeniem nie tylko na weselach. Opowiedz o tym fotografowi, będzie wiedział co zrobić i jak się przygotować.
Fontanna
Szerokie pole inspiracji i interpretacji. Najpopularniejsze fontanny, jakie spotkasz na weselach to te z czekoladą, alkoholowym ponczem bądź w formie pokazu zimnych ogni.

 1. Pierwszy taniec i playlista

Pierwszy taniec nowożeńców to element każdego wesela, formy wykonania są różne w zależności od upodobań. Możesz postawić na naturalność bądź przygotować układ taneczny. Ważne jest tutaj to, aby przećwiczyć taniec kilka razy. Pomoże to uniknąć konsternacji i desynchronizacji w tańcu. Drugim elementem jest playlista. Wybrane przez Was utwory warto wcześniej dostarczyć osobie odpowiedzialnej za muzyczną część wesela. Dobrze, jeśli muzyka będzie zróżnicowana, tak aby chociaż w części trafić w gusta wszystkich przybyłych na zabawę gości. 

 1. Podziękowania dla rodziców i gości

Zależnie od tego, jaką formę wybierzesz na 30 przed ślubem, warto sprawdzić kilka rzeczy. Jeśli podziękowania są w formie papierowej, pamiątki czy słodkiej niespodzianki musisz koniecznie sprawdzić, czy wszystko jest przygotowane według Twoich wytycznych (ilość, jakość wykonania, czy treść i imiona są zgodne). Możliwe, że zdecydowałaś się na wspomniane wcześniej podziękowanie w formie video, wtedy musisz sprawdzić, czy praca kamerzysty (montaż filmiku) jest zgodna z Twoimi oczekiwaniami. 

 1. Transport

Zadbaj o transport, jeśli wiesz, że część z gości nie będzie mobilnych. Ułatwi to gościom dotarcie na wesele po ceremonii zaślubin. Będzie także ogromnym komfortem, jeśli chodzi o samopoczucie nie tylko gości, ale także Twoje. Będziesz miała pewność, że należycie zadbałaś o każdy szczegół swojego wielkiego dnia.