Czy warto robić sesję narzeczeńską?

Czy warto robić sesję narzeczeńską?

 

Jeszcze kilka lat temu sesja narzeczeńska nie cieszyła się w naszym kraju zbyt dużą popularnością. Dziś jednak, coraz więcej par decyduje się na jej wykonanie. Dlaczego warto razem z drugą połówką zrobić sobie tego typu zdjęcia? Odpowiedź – poniżej.

 1. Szansa na oswojenie się z aparatem

Dla większości osób, sesja narzeczeńska to pierwsze spotkanie z profesjonalnym fotografem. Na początku mogą się one czuć skrępowane jego obecnością i mieć problem z pozowaniem, lecz z ujęcia na ujęcie przestaną bać się obiektywu, dzięki czemu perspektywa właściwej sesji ślubnej przestanie być dla nich stresująca.

 1. Utrwalenie pięknej chwili

Sesja narzeczeńska służyć ma przede wszystkim utrwaleniu chwili, w której oboje jesteście zakochani,  piękni i wyjątkowi. Będzie to pamiątką na długie lata.

 1. Możliwość poznania siebie na nowo

Wiele par decyduje się na wykonanie sesji zdjęciowej w miejscu, które kojarzy im się z pierwszymi randkami – ulubionej kawiarni czy pobliskim parku. To zatem doskonały moment, by powrócić wspomnieniami do tych romantycznych chwil, przeżyć je na nowo i przypomnieć, jak rodziło się to wyjątkowe uczucie. Sesja narzeczeńska jest również świetną okazją do odpoczęcia na chwilę od przygotowań ślubnych i spędzenia popołudnia w miłych okolicznościach. W przeciwieństwie do tradycyjnej sesji ślubnej, nie obowiązuje tu elegancki strój. Wręcz przeciwnie – najlepiej założyć na nią ubrania, w których czujemy się komfortowo. Ciekawym pomysłem na sesję narzeczeńską jest pokazanie naszych wspólnych pasji – jazdy na rowerze, gotowania czy chodzenia po górach.

 1. Fotograf ślubny

Sesja narzeczeńska to możliwość poznania fotografa ślubnego i sposobu jego pracy.

 1. Luz

Taka sesja to też zazwyczaj o wiele lepsza zabawa niż tradycyjna sesja ślubna. Możecie być kreatywni i swobodni. W końcu cały ślubny stres jeszcze daleko przed Wami.

 1. Sceneria

Od narzeczeńskiej sesji zdjęciowej przeważnie oczekujemy jednego: ma być pięknie i romantycznie. To jednak nie wszystko. Zadajcie sobie pytanie, co te zdjęcia mają o Was mówić. Pokażcie Waszą wyjątkowość – podzielcie się pasją i tym, co daje Wam prawdziwą radość. Pokażcie jak bardzo się kochacie.

Znajdźcie temat wokół czego fotograf zbuduje swą opowieść. Modnym rekwizytem jest zwykły koc lub szal, którym oboje możecie się owinąć.

Często wybieraną scenerią sesji narzeczeńskich są lasy i łąki. Może warto wybrać miejsce, w którym najlepiej się czujecie? Jeśli częściej niż na spacer do lasu chodzicie do kawiarni, zastanówcie się, czy to tam nie będzie Wam przypadkiem lepiej (zwłaszcza jeśli aparat fotograficzny Was onieśmiela). Na zdjęciach powinniście być Wy i Wasz świat.

 1. Nietypowy pomysł na dekorację lub prezent

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej można wykorzystać na wiele sposobów. Oto kilka z nich:

 • Użycie jako elementu zaproszeń czy kartek Save The Date, dzięki czemu zyskają bardziej osobistego charakteru
 • Stworzenie oryginalnych puzzli z prośbą o zostanie druhną/świadkiem
 • Posłużenie się nimi do dekoracji sali – tego typu fotografie umieścić można przy wejściu na salę, na tablicy prezentującej rozmieszczenie gości, na stołach razem z innymi dekoracjami czy przy fotobudce
 • Alternatywa dla klasycznego podziękowania dla rodziców w formie bukietu kwiatów czy słodkiego upominku – rodzicom podarować można na przykład jedno wybrane zdjęcie w formie wydruku wielkoformatowego czy całość sesji umieścić w cyfrowej ramce