FAQ

WASZE NAJCZĘSTSZE PYTANIA

kamerzysta i fotograf ślubny Kraków

Czym się zajmujemy?

Wykonujemy usługi fotograficzne i filmowe

W czym specjalizuje się Wasze studio?

Nasza specjalność to

  • film i fotografia ślubna,
  • rejestracja eventów firmowych,
  • reklamy

Jak możemy zarezerwować termin?

Warunkiem rezerwacji terminu jest podpisanie umowy i wpłacenie 20% zadatku. 

Czy możemy podpisać umowę przez internet?

Oczywiście. Przesylamy Wam wtedy umowę e-mailem i wystarczy, że odeślecie nam podpisany skan. Aktualnie 95% klientów wybiera tę formę.

Czy możemy się spotkać przed podpisaniem umowy?

Oczywiście. Zapraszamy do naszej siedziby w Krakowie na kawę 😉

Czy macie zgodę na fotografowanie/nagrywanie w miejscach sakralnych wydane imiennie przez lokalną Kurię?

Oczywiście, tak.

Ile wynosi zadatek?

Zadatek to 20% wartości całej usługi.

Jak wygląda kwestia dojazdu ekipy?

Dojazd do 100 km na zlecenie wliczony jest w cenę usługi. Powyżej 100 km kilometrówka 1pln/1km.

 

Czy konieczny jest nocleg dla ekipy?

Tylko wtedy gdy jest to duża odległość od Krakowa (>150km) – wtedy nie będziemy w stanie o własnych siłach po całym dniu pracy wrócić do domu. Oceniamy to indywidualnie w zależności od połączenia drogowego.

Jaka jest cena zdjęć ślubnych/filmu ślubnego?

Aktualną ofertę można znaleźć w zakładce cennik. Jest to oferta ogólna. Bardzo ważny jest termin i miejsce uroczystości. Dlatego abyście otrzymali już konkretną i sprecyzowaną ofertę prosimy o wysłanie zapytania korzystając z FORMULARZA w zakładce KONTAKT. Jesteśmy elastyczni i jest możliwość negocjacji – wszystko zależy od terminu i wybranego pakietu. Są terminy (np. inne dni niż sobota, listopad-maj) w których możemy zaproponować wysokie rabaty. Wystarczy złożyć zapytanie, a przygotujemy indywidualną ofertę.

 

 

Ile osób liczy ekipa?

Zależy od zamówionej usługi. Ogólnie ekipa liczy 3 osoby. 1 fotograf oraz 2 filmowców.

Co wchodzi w zakres usługi?

Standardowo reportaż ślubny (foto i film) rozpoczynamy od przygotowań (ok. 12:30 i kończymy po oczepinach (ok. 0:30).  Zakres ten jednak można zmodyfikować dostosowując go do Waszych potrzeb. 

Czy wykonujecie plener w dniu ślubu, czy tylko w osobnym dniu?

Niezależnie od tego, czy zamówicie dodatkową sesję w innym dniu, każdy pakiet zawiera mini sesję, którą wykonamy w dniu ślubu (foto i film). Zawsze po obiedzie znajdzie się chwila, aby zrobić kilka wspólnych ujęć.

Nie powinno się z tego rezygnować gdyż w dniu ślubu wszystko jest „naj”. Warto zastanowić się wcześniej gdzie będzie najlepiej – czy obok lokalu weselnego czy może podjechać gdzieś niedaleko.

Czy można zrezygnować z nagrywania przygotowań?

Tak. Nie są to nagrania obowiązkowe. Oczywiście musicie mieć świadomość, że w dość drastyczny sposób odbija się to na atrakcyjności Waszego przekrojowego teledysku. Na tych etapach nagrań, powstaje wiele ładnych i cennych ujęć wykorzystywanych w klipie. Szczerze odradzamy rezygnację z tych elementów. To samo dotyczy zdjęć. Rezygnacja z tych elementów jest dobrowolna i nie wpływa na cenę.

 

Jak zbudowany jest film?

Film zbudowany jest z wielu klipów montowanych do muzyki, wielu części w wersji live – tak jak dana chwila wyglądała na żywo oraz przeróżnych dodatków, które dodatkowo ożywiają film. Nie stosujemy żadnych szablonów! Decyzję jak finalnie będzie zbudowany film, które części będą klipami, a które nie, jak będą łączone, jakie filtry zostaną zastosowane itp. podejmujemy dopiero na etapie postprodukcji, gdyż dopiero mając wgląd w całość materiału, można wykreować idealny kształt filmu.

Do której godziny operatorzy są na przyjęciu i czy można ten czas przedłużyć?

Pracujemy do godziny 0:30. Oczywiście można indywidualnie ustalić to inaczej. Zazwyczaj jednak później nie ma już ciekawych tematów do uwiecznienia na filmie, a do tego pojawia się coraz bardziej zmęczenie gości.

kamerzysta i fotograf ślubny Małopolska

Czy możecie nagrać podziękowania dla rodziców ?

Tak. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Jest to opcja dodatkowa – polecam sprawdzić naszą ofertę. Podziękowania dla rodziców są tam wyszczególnione.

Jak dużo wcześniej trzeba rezerwować termin?

Termin należy zarezerwować na tyle wcześniej, aby był on jeszcze wolny.

Zasada jest jedna – “kto pierwszy – ten lepszy”. Termin rezerwujemy tylko poprzez podpisanie umowy oraz wpłatę zadatku. Nie “przytrzymujemy” terminów (np. na 2 tygodnie).

Mieszkamy zbyt daleko od Krakowa, aby się spotkać, co wtedy?

Całość formalności możemy dokonać korespondencyjnie, telefonicznie lub poprzez internet. Zadatek wpłaca się na konto bankowe.

kamerzysta i fotograf ślubny Małopolska

Czy możemy zastrzec, aby nasz film/zdjęcia nie były w przyszłości pokazywany klientom, ani publikowany w internecie.

Tak. Oczywiście możecie zastrzec, aby film/zdjęcia nie były wykorzystywany przez nas w celach marketingowych. Film/zdjęcia, ani żaden z jego fragment nie zostanie opublikowany w internecie, zaprezentowany przyszłym klientom, ani wykorzystywany w żaden inny sposób do promocji firmy.

Co mamy robić podczas nagrania/zdjęć? Czy będziecie nami kierować i ustawiać?

W dniu wesela nie będziemy Was w żaden sposób reżyserować ani kierować. Wszystko toczy się swoim torem – my subtelnie rejestrujemy całość. Doceniamy i jesteśmy wdzięczni za swobodę działania i zaufanie którym nas obdarzacie. Wówczas możemy działać w pełni kreatywnie.

Oczywiście nic jednak nie przychodzi bez wysiłku – aby film był ładny, Wy również musicie dać mu trochę od siebie 😉 Nie uciekajcie i nie chowajcie się przed kamerą. Uśmiechajcie się – do siebie, do ludzi , do świata.

Chciejcie sami ładnie wyglądać – a wówczas film Wam się odwdzięczy 😉

Otrzymacie od nas coś w rodzaju instrukcji/porad tzn. jak zachować się w konkretnych sytuacjach by to fajnie wyszło. Ale to bezpośrednio już przed uroczystością.

 

kamerzysta i fotograf ślubny Małopolska

Czy używacie dodatkowego oświetlenia w postacie halogenów rozstawionych na statywach?

Nie, nie używamy. Staramy się wykorzystywać światło zastane w miejscu nagrania – nie psując nastroju Waszego wesela. Każda sala ma swoje oświetlenie, które jest w zupełności wystarczające. Oczywiście aby wykonywać ujęcia nie możecie zupełnie zgasić światła. Wtedy należy to uzgodnić np. by na czas wykonywania ujęć obsługa “podciągnęła” trochę światło, a potem znowu przygasiła.

Jak długo czeka się na film/zdjęcia.

Czas oczekiwania na film wynosi od 30 do 120 dni – w zależności od terminu ślubu oraz bieżącego obciążenia pracą. Najkrócej czekają pary z początku sezonu (kwiecień/maj/czerwiec), najdłużej niestety pary z końca sezonu (wrzesień/październik/listopad). 

Czy mamy wpływ na montaż i wygląd filmu?

Wierzymy, że wybierając właśnie nas, nie jest to przypadek i zrobiliście to celowo, gdyż nasze dotychczasowe produkcje przypadły Wam do gustu 😉 Mówiąc krótko – na tym polu zostawiacie nam “wolną rękę”.

Możecie natomiast zgłosić drobne zmiany (np. usunąć lub dodać jakąś scenę) w filmie w ciągu 14 dni od dnia odebrania gotowego filmu.

Czy jest możliwość otrzymania surowego, nie zmontowanego materiału/pozostałych wykonanych zdjęć?

Tak, jest to opcja płatna wyszczególniona w cenniku.

Czy podane ceny są cenami brutto i czy możliwe jest wystawienie Faktury?

Tak. Ceny podane w ofercie są cenami brutto. Na życzenie wystawiamy fakturę.

Co Państwo Młodzi powinni zapewnić ekipie filmowej?

Państwo młodzi są zobowiązani do zapewnienia ekipie wyżywienia oraz miejsc siedzących podczas imprezy. W niektórych przypadkach może być konieczne zapewnienie noclegu dla całej ekipy. Kiedy? Jeżeli uroczystość odbywa się >150km od Krakowa.

Jaka muzyka używana jest w filmach? Czy można wybrać swoje ulubione utwory?

Bardzo lubimy, gdy klienci sugerują nam utwory, które chcieliby usłyszeć w swoim filmie ślubnym – mamy wtedy pewność, że trafimy dokładnie w ich gust muzyczny. Jeśli jednak klienci nie wyrażają chęci na osobiste wybranie muzyki, wtedy z pełnym spokojem mogą zdać się na nasz gust muzyczny, który jak dotąd świetnie się sprawdza. Warto też zaznaczyć, że ponieważ posiadamy umowę z ZAiKS, wszystkie używane przez nas utwory są legalne.

Kiedy płacimy?

W momencie podpisania umowy Państwo Młodzi wpłacają zadatek – zwyczajowo to 20%. Resztę kwoty należy uiścić dopiero w momencie odbioru gotowego produktu.

W jakiej formie otrzymujemy gotowy film?

Każdy nasz klient otrzymuje w cenie chmurę internetową w której zamieszczone są zdjęcia i film. To rozwiązanie umożliwia proste przesyłanie materiału swoim znajomym i rodzinie.

Czy nagrania będą posiadały naniesione jakiekolwiek logo lub znak?

Jedyne logo jakie umieszczamy to na zdjęciach zamieszczonych w Waszej galerii internetowej. Wszelkie pozostałe materiały są bez jakichkolwiek znaków.

Czy używacie jakichś efektów specjalnych?

Efekty specjalne to bardzo szerokie pojęcie. Film ślubny to reportaż. W reportażu unikamy stosowania efektów, niemniej w teledysku czy trailerze są one często stosowane. Generalnie unikamy efektów kiczowatych, jeśli jakiegoś rodzaju efekty podobają się Wam to należy o tym wspomnieć. Większość jest wykonywana na etapie post-produkcji (np. zwolnione tempo). Najlepiej pooglądać nasze produkcje.